Виробництво у Львові

  • Cходи
  • Перила
  • Поручні
  • Огорожі
  • Дашки
  • Навіси

Класифікація сходів за геометричною коннфігурацією

1. Гвинтові сходи. Це поворотні сходи, де внутрішній радіус дорівнює нулю. Дані сходи займають відносно малу площу, тому їх ставлять тоді, коли треба цю площу зекономити. Зовні можуть мати або радіусну форму (рис 1а), або бути вписаними між стінами (рис 1б).

Гвинтові сходи
Гвинтові сходи

2. Спіральні сходи. Це теж поворотні сходи, які схожі до гвинтових, але вони вже мають певний внутрішній радіус, відмінний від нуля (рис 2). Відповідно до цього і площі вони займають значно більше, ніж гвинтові сходи.

Спіральні сходи
Маршеві сходи

3. Маршеві сходи. Найпоширеніший тип сходів - це маршеві сходи. Поділити маршеві сходи можна на:

Прямі сходи (прямі сходові марші). Це геометрично найпростіші і найзруічніші для хотьби сходи (рис 3).

Поворотні сходи. Поворотні маршеві сходи можуть бути з одним поворотом (г - подібні, рис 3а), з двома поворотами (п - подібної форми, рис 3б) і так далі. На повороті в маршевих сходах ставлять забіжні сходини. Дані сходи менш зручні при хотьбі ніж маршеві. Для покращення зручності на поворотах можна давати площадку, якщо це дозволяє простір сходової клітки.

Поворотні сходи
Поворотні сходи
Сходи з гусячим кроком

Ще слід сказати про принципово інший тип сходів. Це сходи з гусячим кроком (рис 4). У випадку якщо кут підйому класичних сходів дуже крутий і вони вам не підійдуть, потрібно ставити сходи з гусячим кроком. Принцип ходьби по цих сходах зовсім інший. Тут кожна сходина підходить тільки або під ліву ногу, або тільки під праву. За геометричною конфігурацією дані сходи можна класифікувати так само, як і класичні сходи.

Класифікація сходів за типом конструкції

1. Каркасні сходи (косоурні). Каркасні сходи можуть бути на одному, двох і більше косоурах. Роблять косоури, як правило із профільної труби або швелера. Також до каркасних сходів можна віднести сходи на тетівах, які виготовляються з листового металу. Даний тип сходів найбільш універсальний і поширений. До каркасу можна кріпити сходини і перила з практично будь-яких матеріалів, форми і дизайну.

2. Консольні сходи (на больцах). Сходи на больцях влаштовані таким чином, що з однієї сторони вони, як правило, кріпляться до стіни, а з зовнішнього від стіни боку сходини кріпляться одна до іншої на скрутку через шпильку і розпірні втулки. Також у даному випадку перила виконують роль несучого елемента. Коли все разом змонтовано і надійно скручено сходи мають достатню міцність і жорсткість.